| jianu81 a întrebat:

Care este salariul mediu al unui electrician(adica salariul care-l are dupa 5-6 ani) si salariul lui de inceput?

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

La început are în jur de 1000 lei iar pe parcurs poate să ajungă și la 1500 lei.

| neutrino a răspuns:

Vei incepe cu salariul minim pe economie si apoi, in functie de studii, firma, locatie si de cat vei fi de bun, poti ajunge la 1500 lei brut. Daca insa ai si o relatie bine pusa, salariul poate creste considerabil.

| Frank51 a răspuns:

Depinde unde isi desfasoara activitatea. Dar la inceput nu poti avea mai mult de 1000 de lei, si dupa multi ani si experienta, ajunge pe la 1700 brut.