| DomnulMuratura99 a întrebat:

Care este salariul minin in Cehia? si cel medium? Iar acolo preturile sunt mari? la chirie,intretinere, mancare..etc? Si ce limba se vorbeste?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De la 1 Ianuarie este 509 Eu salariul minim si 920 Eu salariul mediu ( medium= Persoană care poate comunica cu spiritele și poate fi intermediar între ele și o anumită persoană. – Din lat. medium.). Preturi: http://garciacalavera.ro/vacanta-praga/
O chirie se zice ca este cam 250 Eu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E in jur de 400 euro salariul minim iar cel mediu in jur de 800 euro.

Preturile sunt ca in Romania

LImba care se vorbeste este ceha

| minrest a răspuns:

Se vorbeste limba ceha. In Cehia, Anglia sau Romania, ajungi la nivelul de trai potrivit cu valoarea ta pe piata muncii. Se spune ca ar fi si niste caini cu covrigi in coada, dar totdeuna in alta tara.