| alx15 a întrebat:

Buna ziua. Cam ce suma te ajunge ca sa stai in Bucuresti, intretinere chirie, mancare pe luna? Astept raspunsuri

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vreo 8000 lei

| sierra1 a răspuns:

Tu ce standarde ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bucureștiul e un oraș mare, deci sunt diferențe foarte mari de la loc la loc. Una e o garsonieră în Rahova, alta e un apartament cu 4 camere pe Calea Victoriei. Deci poate oscila de la 1500 la 5000 lei necesari pe lună laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chirie (cel puțin 200€)+ utilități pe timp de vara sa zicem 150 lei
Abonament metrou dacă nu ai mașinalaughing - 75 adult, 35 student
Și mancare nu știu. Dar cred ca destul de mult. Numai o data pe luna iei toate chestiile pentru casa sanitare. Nu mai zic de mancare. Eu intr o luna in care nu prea cheltui pe prostii banii, cheltui 2500 lei. Ăștia care scriu 8000 lei exagerează grav. Eu ți am vorbit strict pe o singura persoana. Plus ca eu îmi notez zilnic câți bani cheltui și la sf lunii fac totalul. Intr o luna când exagerez cu make-up, haine, ieșiri dese, ajung la 4000 lei. Dar asa, cu 2500 poți sa trăiești.