| CineSuntEu a întrebat:

Care este salariul NET al unui consilier debutant clasa 1 (studii superioare)? Depinde de institutie? Și primește ceva indemnizații sau sporuri pe lângă salariu?
Multumesc.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Salariul este in functie de cat isi negociaza.

| CineSuntEu explică (pentru Bula):

Bula cand am spus consilier debutat ma refer la o funcție în domeniul public. Nu ai ce negocia.

| Bula a răspuns (pentru CineSuntEu):

Depinde in ce domeniu.
Si in domeniu public se pot negocia conditiile de angajare, nicaieri nu esti batut in cui.
Ca si consilier, trebuie sa fii SPECIALIST in domeniu si EI au nevoie de tine, ca atare.
Daca nu le convin conditiile cerute de mine, nu ma pot obliga sa lucrez pentru ei si n-au decat sa-si angajeze un consilier cu pregatire mai slaba, iar rezultatul va fi ca atare, pagubele urmand sa fie si mai mari decat salarul cerut de mine...