| PantherLily a întrebat:

Care facultate mi-ar oferi posibilitatea sa imi gasesc mai repede un loc de munca in domeniu, cea de psihologie sau asistenta sociala? Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asistența socială. Sinceră, nu te-aș sfătui să faci ceva ce nu îți place. Dacă dorești mai mult psihologia, fă-o. Se spune că este mai greu dar, oamenii au nevoie de cineva cu care să vorbească despre problemele personale/intime. Dacă ar fi așa: ai putea să te angajezi la o școală/ penitenciar sau chiar, la un cabinet iar mai apoi, să-ți faci propriu tău cabinet. Și eu sunt indecisă în legătură cu dreptul/ psihologia dar, mai am timp de gândire. Repet: fă ce-ți place. Contează atât plăcerea, cât și banii. Ți-as sugera să te interezi de la persoane din aceste domenii. Unele care lucrează de ani de zile. Baftă oricum. happy

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tara-i plina de psihologi fara loc de munca, asa ca alege a doua varianta, asta insa in cazul in care nu vrei sa urmezi o facultate adevarata, pentru a deveni medic.

| Anna0111 a răspuns:

Daca faci facultatea de psihologie + master iti gasesti putin mai greu de munca dar daca nu faci masterul e foarte greu de gasit. La asistenta sociala sunt foarte multe locuri de munca libere!

| rianaiulia123456 a răspuns:

Http://socialworklicensemap.com/social-work-vs-psychology/ ti-as recomanda sa citesti de aici sunt sfaturi folositoare.