| codrutzul a întrebat:

Care meserie este mai acceptabila in Romania? (adica in functie de salar, este o meserie de viitor sau nu )
-Inginer Agronom sau
-Jandarm?
FUNDA GARANTAT CELUI MAI BUN RASPUNS!(PRIMULUI)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ca jandarm ai asigurat un salar decent si o serie de facilitati dar nu esti niciodata liber adica esti la ordin 24 de ore din 24 cum s-ar spune.Nu ai nevoie de cine stie cata scoala. Pentru a deveni ing.agronom trebuie urmat o facultate destul de grea iar meseria poate sa-ti aduca satisfactii foarte mari in tara dar daca devii f bun poti spera la un job in strainatate.

1 răspuns:
| DataSoft a răspuns:

Daca vrei sa ramai in tara jandarm este.dar daca vrei sa pleci in strainatate inginer agronom...dar acolo chiar trebuie sa stii meserie.