| Ionut_Alin_1995_CokF a întrebat:

se merita sa devin inginer agronom? este o meserie de viitor? multumesc

3 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Da, agricultura este singura ramura care mai poate inca salva tara asta.

| Danzell a răspuns:

Daca reusesti sa te angajezi la orice companie care nu este a statului da.(mai ales la noi)
se merita orice job atat timp cat iti place ceea ce vei face.

| Maioru a răspuns:

Cu toate ca la noi in tara sunt din ce in ce mai putini ingineri agronomi inca este o meserie de viitor.Noi care am fost granarul Europei in ultimul timp am inceput sa ne mai revenim si sa ajungem la productii destul de bune. Dupa parerea mea se merita sa te faci inginer agronom mai ales daca -ti va placea ce vei face cu atat mai mult