| andreeacojoc3445 a întrebat:

Care ramura a medicinei vi se pare cea mai interesantă și de ce?
Ofer funda!

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mie imi place psihologia, neurologia mult

| Donsavas a răspuns (pentru RAY):

Psihologia nu are legătură cu medicina! Sunt doua domenii diferite!

| RAY a răspuns (pentru Donsavas):

Http://www.creeaza.com/......ala411.php
Psihologia medicala se refera la atitudinea fața de bolnav și boala, fața de sistemele de ingrijire a sanatații, atat ale individului bolnav cat și ale celui sanatos, acest lucru incluzand logic și atitudinea medicului și a celor ce lucreaza in domeniul medical fața de propria profesie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Șpaga

| Donsavas a răspuns:

Medicina de urgenta, endocrinologia, med de laborator, anatomopatologia, neurologie, medicina interna, ginecologie.

| Donsavas a răspuns:

Pe lista mea intra și aproape toate specializarile chirurgicale, deși am pus acolo și ginecologie care este la pachet cu obstretica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neurologia

| TanyaTanny a răspuns:

Sincer, mie îmi place la nebunie dermatologia. Meseria unui dermatolog e ceva mai puțin riscantă spre deosebire de celelalge ramuri ale medicinei. De-a lungul vieții m-am comfruntat cu o sumedenie de boli de piele. De aici şi iubirea mea pentru aceasta. Am găsit un medic dermatolog excepțional. În ochii lui se putea citi iubirea pe care o avea pentru meseria aceasta, iubire pe care cu timpul mi-a transmiso şi mie. Explicațiile lui m-au atras spre a-mi dori să ştiu mai mult. Acordă-i o şansă, sivur te v-a fascina!