| 45731253469 a întrebat:

Care sunt avantajele in cazul in care posed contract de munca?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai dreptul la concediu, ai vechime in munca si poti obtine o pensie, ai dreptul tratament gratuit in anumite boli, ai dreptul sa dai in judecata patronul cu scutire de taxa judecatoreasca si taxa de timbru daca-ti sunt incalcate drepturile.
Uite aici un raspuns de la un profesionist: http://www.avocatnet.ro/......l-sau.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rand lucrezi legal, merge vechimea pentru pensie, ai asigurare de sănătate. Ai dreptul la concediu de odihna și ai un serviciu care oferă stabilitate