| NuAmGăsitNume a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele meseriei de psiholog?

Răspuns Câştigător
| KiddFaraSentimente a răspuns:

Avantaje : ajungi sa cunosti persoanele din jurul tau mai bine, si pe tine insati, stii sa actionezi mai bine in multe situatie, ajuti oameni.
Dezavantaje : cum a spus si @webkinzmitzi, poti da de tot felul de oameni, poti ajunge uneori si in viata sa vrei sa detii sitatia si sa te comporti tot ca un psiholog.
Dar, mie in fond, mi se pare o meserie frumoasa. happy

5 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Avantaje : te doare in pix si te dai mare specialist in ale creierului, tu fiind de fapt un manelist cu lant gros, atata timp cat exista psihiatru - stii tu, ala cu scoala serioasa si solutii reale pentru problemele psihice. castigi multi bani din frustrarile unor imbecili si in principiu o sa ti se rupa p... pe DN intr-un BMW. bafta!
dezavantaje: eu nu te-as lua vreodata in serios, dar eu sunt cantitate neglijabila pe planeta!
prieteni, de "nebuni" se ocupa psihiatrul. psihologul e ala la care lasi niste multi bani ca sa-ti spuna ca viata e roz. nici macar bomboane nu ar trebui sa aiba voie sa prescrie...

| Mov10 a răspuns:

Dezavantaj ai de aface cu multi nebuni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avantajele suntsadfara suparare dar nu stiu) si dezavantajele sunt:poti sa ai niste,, clienti,, aproape nebuni, si trebuie sa asculti niste povesti despre viata lor(unele chiar naspa)

| tinka_7658 a răspuns:

Incepi sa nebunesti si tu

| Inna_7365 a răspuns:

Avantaje: te cunosti pe tine insuti si pe cei din jur
dezavantaje:fiecare avantaj are si un dezavamtaj