| Roxana75 a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele meseriei de avocat? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| pisicuta2884 a răspuns:

Dezavantaje nu prea sunt, atat doar ca trebuie sa minti la procese. In schimb, avantaje sunt multe: este o meserie usoara pentru cine se pricepe, frumoasa pentru cine o place, daca lucrezi in particular, ai bani muuuulti, iar daca esti angajat ai salar mare.Mai sunt si alte avantaje. Trebuie doar sa ai talent. Succes, scumpo!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Avantajul e ca faci bani indiferent daca castigi sau nu cazul si dezavantajul e daca lucrezi ca privat nu e usor sa gasesti client iar la stat e mai bine deoarece nu-ti prea bati mult capul cu infractorii.

| JwcFree a răspuns:

Pai in primul rand e o chestie banoasa te ajuta mult in viata, si cred ca dezavantajele sunt cele in cazul in care primesti mita sau ai un clinet nebun rau sau din ala sa te ameninte cu moartea. cam asa ceva cred rolling on the floor