| NothingImportant200 a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele unui avocat?

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Pai un dezavantaj ar fi ca vei avea bani multi, iar dezavantajele sunt ca vei avea de a face cu tot felul de oameni, este mult de invatat si iti trebuie mult optimism

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce nu citești Legea numărul 51/1995 a profesiei de avocat?
Pa, pa.

| Catalion a răspuns:

Avantajul e ca te poate scapa dintr-o incurcatura si dezavantajul e ca te costa multi bani ca sa iesi din incurcatura.

| NothingImportant200 explică:

Nu asta voriam sa spun. Daca eu mas face avocat care sunt dezavantajele si avantajele acestei meserii? Nu ca imi trebuie mie vreun avocat...

| NothingImportant200 explică:

@Legiuitoarea. Pentru ca sunt copil si asta va fi un articol in revista scolii!winking