| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai cautate si profitabile meserii de viitor? Inca sunt la liceu,profil stiinte sociale,si habar n-am la ce sa dau la facultate...M-ar interesa meserii din domeniul IT,dar stiu ca pentru acelea am nevoie de mate info,sau m-ar interesa arhitecturea,avand in vedere ca ma pricep la desen. Poate si la drept,desi toata lumea se duce acolo, sau la psihologie, insa nu stiu cat de profitabil este.
FUNDA!

2 răspunsuri:
| caucazianursu a răspuns:

In primul rand trebuie sa faci ce iti place! si poti de la orice profil sa te duci la orice facultate! si sunt multe meseri profitabilehappy deci gandeste`te ce iti place!

| hentalin a răspuns:

Si eu am aproape aceeasi dilema numai ca sunt la un liceu economic la contabilitate. Parerea mea e sa faci IS(stiinte economice). Mie mi se parfoarte interesante lectiile, este o meserie respectata si bine platita. Sper ca ti-am fost de ajutor!