| yomiky123 a întrebat:

As vrea sa merg la un profil in care sa fac bio-chimie, iar la mine in liceu am doar Stiinte ale naturii, Stiinte sociale(care i diferenta dintre ele ) mate -info si filo, la care credeti ca ar trebui sa merg, avand in vedere ca pe viitor vreau sa fiu medic.

Răspuns Câştigător
| Mihriban a răspuns:

Stiinte ale naturii sau bio chimie e acelasi lucru..eu sunt la stiinte ale naturii si am pe saptamana 3 ore de chimie si 3 de biologie.Din cate stiam eu inainte se numea profilul "bio-chimie", acum se numeste "stiinte ale naturii". Sper sa nu ma insel eu. Daca vrei sa devii medic fara nicio ezitare alege stiinte ale naturii!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Totuşi, dacă doreşti să urmezi Facultatea de Medicină, atunci ar fi INDICAT să faci un liceu cu specializarea de "Ştiinţe ale Naturii"!

Toate cele bune!

| Irina_Lavinia_1999 a răspuns:

Depinde de tine daca una din ele ti se pare a avea mai multe beneficii si este in favoarea ta o alegi daca nu nu.