| TeeaAlexaa23 a întrebat:

Care sunt pașii pe care trebuie sa-i urmezi dupa terminarea liceului pentru a face parte din FBI? Sunt de ceva timp in US, sunt clasa a 10-a si vreau sa-mi incerc norocul. Va rog sa ma indrumati!

4 răspunsuri:
| Hhwswas a răspuns:

Politia Romana!

| EliozzaYT a răspuns:

Ca sa intri la FBI sau CIA trebuie sa urmezi niste reguli iar una dintre aceste reguli este sa Fi cetatean AMERICAN este la fel daca vrei sa fi presedintele unei tari trebuie sa te fi nascut acolo altfel nu poti.

| TeeaAlexaa23 explică (pentru EliozzaYT):

Cetatenia o poti obtine. Nu trebuie neaparat sa te nasti in America pentru a fi cetatean american. Si ca sa o obtii, trebuie sa stai in america cel putin 3 ani.

| EliozzaYT a răspuns:

De fapt aici nu e vorba de cetatenie ci de nationalitate! Degeaba ai cetatenie Americana daca nu si NATIONALITATEA! Iar cetatenia o poti obtine peste 5 ani, insa nationalitatea nu.M-am exprimat gresit in raspunsul anterior trebuia sa precizez NATIONALITATEA nu cetatenia