| existential a întrebat:

Cat castiga un instalator in Bucuresti, la 10 ani experienta? E unul care mai face treaba prin bloc si mereu se plange ca nu-i multumit laughing El compara ceea ce face cu joburile de birou de prin multinationale (1500-2000E).

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Ca liber profesionist câștigurile sunt nelimitate
Ca angajat este un salariu fix între care variază mult între 4000-6000 lei.

| existential explică (pentru Frank51):

Mersi. Deci nu e un salariu rau. Poate e nemultumit ca nu si-o fi gasit vocatia. happy

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa faca si el job de birou daca se pricepe. Apoi sa se vaite.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cat de bun este si depinde ce contract de munca are.
Poate avea un salariu fix de 2000-2500 lei sau poate avea propria lui firma, unde taxeaza la ora sau reparatie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu e angajat undeva face lejer 2000euro si el daca stie meserie si e serios

| Lukasssz a răspuns:

Daca e liber profesionist mult.

| Alverto a răspuns:

Vreo 4000-4800 lei din câte știu, nu sunt sigur

| SingleForOne a răspuns:

Unii mai rar sunt mulțumiți, dar le trece cu niște mici și o bere. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte mult, schimba o teava pe acolo si iau 500 de lei numa asa pentru 1 ora de lucru.

| Nouvel a răspuns:

Compara munca lui cu o munca de birou? De ce nu compara cu alti instalatori?
Dar daca i se pare treaba murdara si se pricepe la munca de birou, dati-i drumu sa mearga unde vrea. Sa vina apoi sa va roage pentru o lucrare si mai ieftina. Nu conteaza cati ani are experienta, ci daca are experienta. Mai mult decat sa schimbe o garnitura, ca aia stiu si eu ca femeie. Bine, nu am puterea lui.