| Mogiojojo a întrebat:

Daca sunt fata pot sa ma fac instalator? Am vazut ca sunt platiti bine. Joburile pentru femei sunt prost platite.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti, altele au ajuns soferite de tir sau mecanic de locomotiva

| mihai69 a răspuns:

Desigur, nu te oprește nimeni. Totul e să-ți placă ceea ce faci și să te pricepi, altfel degeaba te chinui.

| NLS a răspuns:

Aceasta meserie e grea pentru o femeie (la fel cum e grea pentru unii bărbati mai slab dezvoltati) dacă trebuie sa lucrezi la construcții noi.

Daca lucrezi Service și urgente, e foarte bine plătită, nu trebuie sa ridici calorifere și centrale, doar gentile cu scule și piese mărunte, care sunt și ele foarte grele, (iar dacă trebuie sa urci la 4 fără lift te-a văzut Dumnezeu) dar trebuie sa fii non stop la dispoziția clienților, și sa suporți miros de canal deseori.

Mai bine încearcă mecanic auto, sau depanator mașini de spălat, electronice...(daca stai bine cu fizica)
E periculos sa lucrezi cu electricitatea, însă dacă te protejezi va fi ok.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu aveai deja un salariu de "in curand 3000 de lei"?
Acum nici nu muncesti?

| Arrakis a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Buna remarcawinking
Si eu i-am vazut restul intrebarilor naucitoare.

| Mogiojojo explică (pentru Arrakis):

Inseamna ca sunt popular pe-aici si asta e

| Arrakis a răspuns (pentru Mogiojojo):

Da, in sensul negativ. Te-ai hotarat daca esti fata/baiat sau doar troll?

| ancaval a răspuns:

Poți să te faci și pilot de avioane. Orice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Naspa job ti ai mai ales, no ofence.

| GouDidodino a răspuns:

Poti sa te faci, doar ca nu prea se potriveste pentru o femeie

| GouDidodino a răspuns:

Dar sa stii ca instalatorul si desfunda anumite conducte, nu doar lipește țevi si montează fitinguri

| christine99 a răspuns:

Nu exista job-uri de femei sau de barbati. E vorba de numarul de persoane dintr-un domeniu, daca te faci instalator vei fi inconjurata majoritar de barbati, daca te faci farmacista vei fi inconjurata majoritar de femei, job-ul in sine e deschis pentru toata lumea, conform legii nu poti interzice participarea cuiva la interviu de angajare in profesie din cauza sexului pe care il are.

| Arrakis a răspuns:

Mda, ce postare feminista...

| Anee1667 a răspuns:

Bună.
Poţi să devii orice vrei tu şi femeile pot avea jobb-uri ce presupun munca unui bărbat.
Însă câştigi bine şi dacă înveţi şi devii : doctoriţă, avocată, psiholog.Eu îţi propun să îţi alegi ceva din care câştigi bani mult mai uşor fără să munceşti din greu, pentru că nu este uşor să faci munca unui bărbat e nevoie de forţă şi pricepere.
Poţi face orice dacă îţi doreşti, dacă de asta eşti atrasă, eu îţi urez succes şi mult noroc în ceea ce faci.

| Tormented0ne1 a răspuns:

Dacă-ţi place poţi.

| conaltura09 a răspuns:

Bineinteles.