| MihaiTheBest481 a întrebat:

Cat castiga un Paramedic S.M.U.R.D. (Sistem Medical de Urgenta Reanimare si Descarcerare) si ce studii trebuie sa faci ca sa ajungi Paramedic SMURD?

Răspuns Câştigător
| Thisismetoday1 a răspuns:

Salariul unui paramedic ajunge la 4.000 (cu tot cu sporuri, in cazul celor cu experienţ). In legatura cu studiile cred ca sunt cursuri speciale pentru paramedici. Sper ca ti-am fost de ajutor!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista "studii de specialitate pentru paramedici", exista Facultatea de medicina, fara de care nu poti ajunge emdic sau paramedic!

| LadyDee99 a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu mi.am depus dosarul la voluntariat isu timis, dupa cei ti faci toate orele si dupa ce dai cateva examene poti ajunge paramedic. Mie mi s-a spus asa atunci cand am depus dosarul. Mai multe detalii pot oferii atunci cand incep voluntariatul.