| roxy131999 a întrebat:

Cât de grea e Facultatea de Educație Fizica și Sport? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RobotăBogdan a răspuns:

Nik, vorbești prostii

Într-adevăr facultatea nu este grea. Depinde și de oraș. Eu am fost la cea din Cluj. Media de la bacalaureat nu contează foarte mult pentru că ai de susținut o admitere constând într-un traseu utilitar aplicativ. Sportivii de performanță nu au prioritate la admitere. Doar că au reducere la prezențe. Spor!

1 răspuns:
| NikFlorian a răspuns:

Nu îi grea deloc. Facultatea de Educaţie Fizică şi sport are la bază următoarele materii: sport, engleză şi biologie.
Nu trebuie medie mare la examenul de bacalaureat ca să poţi admite la această facultate dar trebuie să iei bacalaureatul şi sportivii de performantă sunt admişi din start la această facultate.

| RobotăBogdan a răspuns (pentru NikFlorian):

Nik, vorbești prostii

Într-adevăr facultatea nu este grea. Depinde și de oraș. Eu am fost la cea din Cluj. Media de la bacalaureat nu contează foarte mult pentru că ai de susținut o admitere constând într-un traseu utilitar aplicativ. Sportivii de performanță nu au prioritate la admitere. Doar că au reducere la prezențe. Spor!