| WayhaughtK a întrebat:

Cat de greu iti gasesti de lucru ca si psiholog clinic in Canada?
Cu master facut acolo

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te mai stresa atata, ca pana termini tu scoala si pana o sa incepi sa inveti engleza, mai dureaza ani multi.
Stii ca fara sa ai testul de limba engleza luat, nu poti sa faci nici o scoala in stainatate?
Nu ai nici o sansa sa pleci afara daca nu stii engleza la perfectie, daca nu ai deja o facultate facuta aici, ajuta chiar si un mastreat.
Poti ajunge sa studiezi la facultati in State sau Canada, daca esti premianta olimpica la matematica, fizica, chimie, informatica... tu la ce esti olimpica?

Ti-am mai explicat si in alte postari ca nu poti sa faci un master in Canada, ca nu are cine sa te sustina financiar.
Iti repet, termina-ti liceul si vezi intai daca iei BAC-ul intai, ca s-ar putea sa nu ajungi niciodata la vreo facultate.
Nu mai pierde timpul cu intrebarile fara rost pe forum si pune mana si invata pentru scoala, ca ai lectii multe.

| romeo78 a răspuns:

Așa ceva aflați doar de la sursă, din Canada!