| anonim_4396 a întrebat:

Cat este de greu sa muncesti la croitorie?

14 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Treaba e destul de simpla si logica!
Daca iti place ce faci, treaba e destul de simpla si dai randament in ori ce domeniu.
Daca nu, e un mic chin.
Oricum e la fel ca in ori ce productie, faci bani pentru altii si te alegi cu maruntis...

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Eu am lucrat în croitorie.
Stăteam toată ziua cu ochii în mașina de cusut și vedeam dublu când plecam spre casă.
E obositor
pentru ochi.
Mergeam de Luni până Duminică, Duminică inclusiv.
Acum port ochelari, a contat mult tot timpul ăsta.

| Freya1 a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Am fost la curatat de ate si vroia sa ma bage sa avansez sa invat la masina da era mult prea repede.Mi s-a parut ca m-a luat ca avea norma mare de facut nu ca avea planuri cu mine. Femeile de acolo stateau si 12 ore si le dadea nici 9 mil

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru Freya1):

Și ai rămas să lucrezi cu doamnele?

| Freya1 a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Nu nu am ramas ca mi s-a parut prea mult.Trebuia sa ma trezezc la 4 jumate sa ajung ca la 6 incepeam lucru si avand norma mare stateam pana la 6 seara si m mai invata si la masina sa ma impart

| RAY a răspuns:

Depinde daca isi place dar e multa munca banii putini, tu naty trebuie sa gasesti ceva mai de viitor, un loc de munca intr o fabrica

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Da stiu dar caut sa vad incerc sti ca vreau sa ma mut

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

In Timisoara?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Inca nu ma duc acolo big grin

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Dar unde mandrut o?

| Holiday a răspuns:

Nu e chiar cea mai interesanta meserie si nici salariile nu sunt prea mari...
Daca ai alte variante poate ar fi bine sa alegi altceva.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Munca in croitorie este foarte grea, mai ales ca munca nu este apreciata, salariul este unul de nimic, colectivul este groaznic si pretentiile sefilor foarte mari.Mama e croitoreasa si lucreaza intr-un stres si cu totii primesc tipete si cuvinte jignitoare de la superiorii.Ea mai are cativa ani pentru pensie si de aceea mai rezista aici.Iti recomand sa nu te angajezi sau sa nu recomanzi altora aceasta meserie.Meriti"a doua sansa"

| Freya1 a răspuns (pentru FoxyM):

Am auzit si eu ca sunt tare rele femeile si chiar am patit.Am intrebat niste doamne de adresa cu tare exact la sediu pentru ca nu am stiut exact daca e acolo si au zis ca nu stiu unde e cand ele munceau acolo si erau chiar in curtea acelei firme noroc cu un baiat ce muncea la interfazic.Mia spus ca acolo e adresa si am cautat sefa

| Lauterpe a răspuns:

Mama mea lucreza acolo, sincer am vazut cum e(am fost acolo cu ea) nu prea e tare jobul dar daca nu gasesti un job bun, ti-l recomand!