| Ecea a întrebat:

Este mai greu sa muncesti fizic sau este mai greu sa muncesti psihic?
Care te oboseste mai mult?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Munca psihica nu oboseste in proportii majore, cea fizica te lasa la pamant daca fortezi mai mult decat poate corpul propriu.

| Ecea explică (pentru mgtow):

Da,intr-adevar,dar fizic dupa un dus si putina odihna iti revi.Dar psihic iti revi?

| mgtow a răspuns (pentru Ecea):

Depinde, daca omul e stresat are nevoie de pace ca sa isi revina, daca e trist si i se mai face o gluma sau ceva amuzant iar isi revine.

| Danutza27 a răspuns:

Citi tarani gasesti prin balamuc =0 ce munca fac ei cu precadere=fizica ghici raspuns. Citi se sinucid din cauza ca nu mai stiu ce sa faca si nu gasesc solutii oras 99% tarani restul de ce? Citi traiesc la tara 65-70% din populatie de ce nu au taranii problemele celor de la oras? citi tarani gasesti prin azile? citi oraseni 99% de ce

| Trinitas a răspuns (pentru Danutza27):

Pentru ca majoritatea taranilor n-au mai mult de 2 neuroni beti in cap. Totusi ma intreb de ce in 99% din raspunsurile tale e vorba de tarani. Sa inteleg ca traiesti intr-un sat din fundu' tarii iar tot ce faci e sa speli, gatesti sa ai grija de plozi, cu mici pauze de internet.

| Ecea explică (pentru Danutza27):

Nu am inteles nimic.
Ma induceti in eroare.

| MâţaD a răspuns:

Munca fizica te oboseste ai mult.De la munca psihica te doare capul, nu spatele.

| GregHouse a răspuns:

Depinde de intensitatea muncii, atat fizice, cat si psihice. Crede-ma ca daca esti profesor si stai de dimineata la 8 pana seara la 19 te simti mai rau decat o leguma! De la cap porneste starea de rau, ca pana la urma sa te simti mai ostenit decat dupa munca fizica.