| Eliza_Elena_1955 a întrebat:

Cat poate castiga un blogger care traduce filme si seriale asiatice pentru România?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Banuiesc ca te referi la cei angajati cu carte de munca (Deci nu vor fi trecuti ca si bloggeri) si sunt pe la studiouri de film sau case de editare/ in fine firme de editare audio-video, de astea de editeaza filme, titrari, subtitrari si lucreaza cu comapniile de film
Nu putem sti, trebuie sa aplici la un asfel de post! ce primeste x nu primeste y, fiecare societate ofera alt salariu
A nu se confunda cu cei care uploadeaza gratuit subtitrari pe siteuri dedicate, aceia nu castiga nimic

| Violleta2022 a răspuns:

Bloggerii nu traduc filme pentru Romania, aia sunt doar de facut agitatie pe internet, chiar daca au habar si ei de 2-3 cuvinte straine.
In realitate sunt angajati numai traducatori specializati, cu facultate terminata, aceia fiind angajati pentru traduceri de filme, seriale, reclame asiatice.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bănuiesc că extrem de puțin pe o nișă așa restrânsă că cea pe care ai amintito