| troleibuz a întrebat:

Cate articole scrie un jurnalist pe saptamana?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Pai putem sa intram pe (aproape) orice site de stiri, sa alegem un autor si sa numaram efectiv articolele care apar pe parcursul unei saptamani.

Aleg de exemplu https://stirileprotv.ro/autor/andrei-stanca/. Vad ca in ultima saptamana are vreo 20 de articole publicate.

Aleg spre exemplu https://www.cancan.ro/autor/delina-filip. Vad ca in ultima saptamana a pus vreo 30 de articole pe site.

Daca ne uitam pe la alte agentii o sa vedem ca numarul de articole e cam in intervalul acesta.

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde de jurnalist si ce acopera la momentul respectiv. Recordul meu personal e de vreo 13-14 stiri pe zi...

| troleibuz explică (pentru GabiDumitrescu):

Am citit o parere a unei jurnaliste acum ceva vreme, ca un jurnalist adevarat nu scrie 5 articole pe saptamana (5 i se pareau multe). Probabil se referea la un jurnalist de investigatie?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru troleibuz):

La chestiile elaborate, stai si o luna-doua-trei. Eu scriu stiri micute si eventual review-uri de produs, care sunt mai meticuloase fiindca efectiv folosesc produsele alea si nu ca Buhnici, 2-3 minute. happy

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Depinde de șeful acelui jurnalist, de talentul și dedicația jurnalistului față de munca sa, de publicația la care lucrează, de domeniul în care activează acea publicație, de evenimentele care se petrec în lume sau într-o anumită regiune.Iar jurnaliștii independenți vor scrie câte articole doresc ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

299.99
sau 0.0000001
depinde, DEPINDE SERIOS de articol
daca e vorba de, de cate ori si-a curatat Antonia ungiile sau de cate ori s-a rahatit pe ideea de umanitate... UCIGASUL Iliescu si/sau grupul UCIGASULUI Iliescu

| Alex08062018 a răspuns:

Cred ca difera de la jurnalist la jurnalist

| Marcus99 a răspuns:

Depinde

| Andrei226035 a răspuns:

Depinde