| vampir004 a întrebat:

am 16 ani si m-am gandit sa scriu articole online adica sa devin jurnalist online dar nu stiu daca se poate la varsta asta si daca se poate si cu, si fara BAC, multumesc

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Sinteti stupizi cu raspunsurile voastre de doi lei. Eu am publicat de pe la vreo 12 ani, nu mi-a cerut nimeni nici o diploma. Acum scriu pe ici-colo, site-uri din afara, plus ceva personale, nimeni nu cere nici o diploma. Ii intereseaza experienta si sa fii in stare sa faci treaba competent. Par example, voila - http://www.notebookcheck.net/......910.0.html

| AOLEVRIC a răspuns:

Mda... nu se stie daca poti. Eventual, daca tii neaparat la asta, ai putea sa iti faci un blog sau vlog pentru a-ti exprima ideeile sau ce vrei tu.

| AfroBelgianu a răspuns:

Salut, volt96

Ceea ce vrei tu este blog-ul. Ai acces total acolo, postezi ce vrei tu, orice articol, iar daca vei avea succes evident ca poti incerca mai departe.

O zi buna, AfroBelgianu.

| OmuFoarfeca a răspuns:

Ai putea sa-ti faci un blog, cu promovarea e mai greu dar aici te pot ajuta si tovarasii(adica sa dea mai departe), ce dracu la 16 nu te primeste niciun ziar online.Succes!

| Byana a răspuns:

Se poate de la orice varsta sa incepi sa scrii pentru reviste/ziare online sau chiar pentru bloguri ce au nevoie de colabolatori in mare parte pe online nu prea se pune pret pe studii ci pe ceea ce stii sa faci. Eu iti spun sa incerci, oricum nu vei avea nimic de pierdut.

| DaNi11 a răspuns:

Fara bac. nu prea, eventual cursuri care nu te ajuta cu nimic.