| anonim_4396 a întrebat:

Caut sa învăț o meserie, ce credeți ca merita, m-am mai gândit si la șofer pe tir.
Cam ce ar fi de viitor?
Am doar liceul terminat...

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Nemessys a răspuns:

Daca mergi pe ideea asta, o sa te lasi de meserie inainte sa o incep. Ca sofer pe tir trebuie sa fii responsabil, rabdator, atent, concentratie maxima si rezistenta la condus

| Nimeni10 a răspuns (pentru Nemessys):

Nu stiu de ce sa ma apuc, dar de ceva tot trebuie sa ma apuc, era bun sa fi plecat prin uk sau orice țara, dar acum slabe șanse

| baru a răspuns:

Mergi pe reparatii auto.

| Nimeni10 a răspuns (pentru baru):

Mecanica sau tinichigiu?

| baru a răspuns:

Vezi ce.ti place, ce te atrage si la ce ai talent. Vopsitor, electrician, mecanic, constatator, toate auto. Deschide.ti o vulcanizare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa o scoala de frizer.

| Alverto a răspuns:

Învață să produci beaturi dacă tot stai in casă, mai apoi să le vinzi

| InvatamProgramare a răspuns (pentru BlackBriliant):

Da IT-ul este de viitor. Aici un test unde poti vedea daca ai aptitudini de programator: https://invatamprogramare.ro/ai-aptitudini-de-programator/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Șofer de TIR ai nevoie de niște calități. Toate meseriile unde se fac recrutări sunt de viitor. Mai sunt și alte meserii care par demodate și sunt totuși de viitor. Reparator de ceasuri mecanice, acordor de pian, și multe altele.