| Andy_3042 a întrebat:

Ce afacere pot sa incep pe la 13 ani?

14 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Proxenetism love struck

Janina
| Janina a răspuns:

Standul cu limonada merge doar in filmele americane

| herbalist a răspuns:

Sa vinzi telefoane dupa coltwinking

| Kristtine a răspuns:

La 13 ani? Ar trebui sa te bucuri de copilarie.) Cand vei fi mai mare iti vei alege tu afacerea care ti-o dorestiwinking.

| Leiutzza a răspuns:

Crede-ma nu incerca faza cu standul pentru ca parintii mei au primit amenda de 5 milioane pentru ca la un stand iti trebuie autorizatie:d

| MasterGoldX a răspuns:

Un stand cu limonada

| Valisha18 a răspuns:

Afacere? 13 ani? Nu prea se leaga cuvintele astea... Poti sa faci treburi prin casa ( in afara de cele pe care ai responsabilitatea sa le faci) cum ar fi sa speli toate vasele mereu sau sa dai cu aspiratorul in toate camerele odata la 3 zile si sa-ti dea parintii cativa banuti in plus, caci sincer nu prea ai ce face!

| 4l3x a răspuns:

Sa iti vezi de scoala si sa lasi pc-ul ca pui intrebari km tampite laughing

| AnneRose a răspuns:

Nu vad ce ai putea face la 13 ani, nici macar nu ai buletin. Nu ai 16 ani ca sa te poti angaja. Mai asteapta, o sa ai timp si de asa ceva!

| 6ase6ase a răspuns:

Depinde la ce te pricepi tu cel mai bine. thinking

| SkaRrY4MyLoV3 a răspuns:

Poti sa vinzi ciorapii lu bunicata. wa gandeste-te ca n`ai 20 de ani. distreazate cat mai esti copil... ca dupa nu mai ai timp...

| ArtaEducatiei a răspuns:

Buna. Poti sa iti faci afacere daca ai 13 ani? Sau o faci pe numele parintilor? Te intreb pentru ca nu stiu exact cum sta treaba.

Ca sa iti faci o afacere iti trebuie bani, spatiu si clienti. Si nu stiu cine ar colabora cu o persoana de 13 ani...

Te-ai gandit sa te axezi pe o afacere online? Fenomenul asta a luat amploare in Romania in ultima perioada. Acolo nu iti verifica nimeni varsta, esti apreciat daca oferi valoare.

Tie ce iti place sa faci? Ce te pasioneaza? Ce este acel ceva pe care l-ai face daca ai avea o multime de bani si nu ai fi nevoit sa muncesti? Secretul consta in a-ti urma pasiunea, pentru ca in acest fel nu risti sa iti pierzi motivatia si sa te lasi pagubas.

Daca afli raspunsul la aceste intrebari, poti sa iti faci un site in domeniul respectiv, investitia este mica, cativa dolari hosting si cativa dolari domeniul (.com,.ro). Poti sa scrii articole de calitate si in timp sa iti creezi propriul produs pe care sa il vinzi pe site.

Este ceva de munca daca ti-l faci singur, dar pana si eu am reusit, si nu aveam habar de partea tehnica. Mi-am facut un site de dezvoltare personala www.arateducatiei.com, unde scriu articole si ofer ajutor oamenilor. Imi doresc sa scot o carte si sa o vand pe site. Sa stii ca orice afacere ai incepe, nu poti scoate bani peste noapte, e nevoie de munca asidua pentru a vedea rezultatele in timp!

Ia in calcul si varianta asta, la varsta ta nici nu prea ai multe optinuni. Gandeste-te bine ce ti-ar aduce satisfactie spirituala dar si materiala :)

Spor la treaba!

| eu_2364 a răspuns:

Sa te tii de scoala.

| Silviu_1016 a răspuns:

La 13 ani ce sa faci stand de limonada nu prea cred laughing daca faci asa ceva mai lasa filmele happy ai 13 ani bucurate de copilarie ca dupa la 18 te vei gandi tu ce vrei sa faciwinking