| ZitaRita a întrebat:

Ce anume face mai exact un call center?

6 răspunsuri:
| alex2009 a răspuns:

Eu lucrez intr-un call center, sunt mai multe departamente:
departamentul care suna clientii pentru a le oferii diverse servicii sau prelungiri de contract
departamentul unde suni tu daca ai problema cu serviciile telefonice sau facturi sau orice informatie care vrei sa o afli despre serviciile tale
sunt mai multe departamente
trebuie sa respecti un script atunci cand discuti cu clientul
toate apelurile sunt inregistrate trebuie sa iti placa sa vorbesti la telefon sa fii foarte calm.
cam asta este un call center.
vrei sa te angajezi la call center?

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de profilul comapaniei, care foloseste un call center fiind un "centru de sunat, telefonic", unde rapsunzi la telefon si dai diverse informatii, uneori tehnice.

| sierra1 a răspuns:

Call center e o instituție. Fii mai specific

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai exact disscuți cu cliienții.

| relian a răspuns:

Adica un fel de centralist laughing lucrezi la telefon, cu diversi clienti ai firmelor cu care call centru ala are contracte.

| Xox0 a răspuns:

Depinde. Sunt de mai multe tipuri. In unele centre call center se suna pentru ajutor in legatura cu ceva. De exemplu, Microsoft are un call center in Romania, unde se suna pentru problemele e-mailului sau Outlook, iar in altele se conecteaza apelurile telefonice la alti utilizatori sau companii.