| Iamr3d a întrebat:

Ce as putea sa devin dupa ce termin științe sociale?

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Orice. Depinde de facultate, dar uneori nici ea nu este relevanta.

| Eireann a răspuns:

Cu un pic de noroc, absolvent de liceu cu sau fara bac. In rest poti face o facultate si poti sa ajungi licentiat in domeniul respectiv. Daca nu, te angajezi dar sa nu crezi ca e vreo diferenta daca ai terminat stiinte sociale sau mate info sau filologie la nivelul asta. Profilele teoretic sunt ca sa iti dea cunostiintele de baza in 2-3 donenii pe care sa le poti folosi in facultate facand corelatii si legaturi.