| Ionita_Iustina_1994 a întrebat:

Ce ati alege dintre: filologie, stiinte sociale sau pedagogie?

7 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Științe sociale. Pentru filologie trebuie să pui cratima la locul ei :-)
Bonne chanse!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de ce vrei sa faci mai departe, personal aleg stiinte sociale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as alege filologie, insa daca vrei tu sa te decizi trebuie sa te hotarasti singura, gandindu-te la materiile necesare profilului. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filologie

| alex495 a răspuns:

Vrei sa devi educator sau chiar invatator ok! pedagogie e cea mai buna solutie. Stiinte sociale daca iti place geografia/istoria foarte tare si vrei sa urmezi o meserie axata pe aceste materii ( profesor, mai auzisem ca la primarie au nevoie de o pers cu studii superioare in geografie). Daca iti place Limba si literatura romana si vrei sa devi profesor de romana sau sa ai o cariera ca traducator ( trebuie dupa sa inveti pe langa romana o limba straina foarte cautata, germana de ex sau chineza). Tu trebuie sa te decizi. Daca vrei sa ai cel mai usor bac ca oricum nu vrei la facultate, cei de la pedagogie au cel mai usor examen de bacalaureat.

| Dumbi a răspuns:

Stiinte Sociale e a doua mea optiune, dupa Mate Info. Daca iti place Geografia sau Istoria poti sa alegi Stiinte Sociale sau Filologie. Pedagogia nu ma pasioneaza, doar profesor universitar mi-ar place ca as putea sa vorbesc de la egal la egal elevilor. Totusi, nu te lua dupa altii, fa ce sti tu ca e mai bine!

| YourQueen a răspuns:

Astea sunt si optiunile mele si nu stiu pe care sa o aleglaughing))
La pedagogie trebuie sa treci mai intai de acele probe
Eu cel putin fac canto de doi ani, deci nu o sa am probleme cu proba la muzica
Fac atletism de 9 ani, deci da
Cu desenul ma descurc
Acel interviu cred ca nu va constra in cine stie ce, o sa am o problema deoarece sunt "rr"-ita