| lorycool a întrebat:

Filologie sau stiinte sociale? care este diferenta dintre ele? ce ati alege/ati ales? ofer funda.

Răspuns Câştigător
| Lavinia2803 a răspuns:

In principiu,diferenta este ca la filologie te axezi mai mult pe limbile straine,romana,istorie/geografie, latina iar la stiinte sociale faci cam acelasi lucru numai ca se pune foarte mult accent pe romana, psihologie, istorie, intelegi tu despre ce vorbesc.Eu doresc sa merg pe filologie pentru ca imi doresc sa invat mai bine limbile straine. Acum depinde de tine ce iti place sa faci.

1 răspuns:
| ilovemilka a răspuns:

Eu stiinte sociale alegbig grin...