| Dyutza_9075 a întrebat:

Care profil este mai bun filologie simpla sau stiinte sociale, voi ce ati alege?

Răspuns Câştigător
| pengu a răspuns:

Bună,
eu am ales științe sociale și nu filo pentru că vroiam să merg mai departe la psihologie și oricum nu am vrut să am prea mare tangență cu limbile străine (inclusiv latina), așa că sfatul meu este să alegi profilul la care vei face ceea ce îți place ție, iar acela va fi mai bun și pentru tine tongue. Dacă îți plac limbile străine și vrei mai departe la o facultate de profil (gen litere) mergi la filo, iar dacă îți plac mai mult materiile sociale (istorie, sociologie, psihologie, geografie etc.) mergi la științe sociale tongue
@Stiuli dă-mi voie să te contrazic, contează liceul nu profilul; tot din experiență vorbescwinking

7 răspunsuri:
| Psihologul a răspuns:

Stiinte Sociale.

| moniii_1083 a răspuns:

Eu sunt la mate info, info intensiv, dar cred ca e mai bine la stiinte sociale. Eu personal il consider un profil bun :d.

| Buttercup30 a răspuns:

Folositoare amandoua. Dar eu sunt pentru stiinte sociale

| Radio a răspuns:

Mai, eu sunt la filo și. e destul de bine. Ambele profile sunt considerate de unii dobitoci ca fiind sub mate-info... după un an te convingi ca nu-i deloc asa.
Diferență mare nu este. Din proprie experiență pot sa zic ca ai șanse mult mai mari sa găsești cocalari și retardați la științe sociale decât la filo. La filo sunt mai mult ciudați xD.
Bafta oricum

| Ma username a răspuns:

Stiinte sociale zic eu dar daca vrei sa ai mai multe fete cu care sa stai du-te la filo cel putin la mine la liceu la filo-eng sunt 28 de fete si 3 baieti

| cristina_3322 a răspuns:

Eu sunt la filologie.