| Claire1500 a întrebat:

Ce diferentieri se dau daca vreau sa ma mut de la mate-info la stiintele naturii in cadrul aceluiasi liceu?

3 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

La mine in liceu nu s-a dat nicio diferentiere, pentru ca la mate-info se studia mai multa matematica si fizica decat la stiintele naturii. Ei ar trebui sa dea daca vor la mate-info, dar invers, nu, pentru ca mergi la un profil mai ''usor'' care nu solicita multe cunostinte ale materiilor de baza de la mate-info.

| mimiwewem a răspuns:

Păi, depinde în ce clasă ești. S-ar putea la biologie și la fizică.

| MBlack a răspuns:

Nu vei da diferente, cele doua profile se bazeaza cam pe aceleasi maretii, doar ca e mai putina matematicawinking