| AvalohAlyn a întrebat:

Ce domenii profesionale se cauta in ziua de azi,in prezent? As vrea sa urmez ceva in care sa ofer servicii de ajutor,consiliere, educatie, sfaturi, cultura etc.
Ce domenii credeti ca mi s-ar potrivi foarte mult? Va rog fiti si subiectivi si obiectivi.
In ce domenii poti supravietui financiar si profesional?
Numai bine.Multumesc

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De exemplu, poti fi avocat sau jurist. Se castiga bine si e in domeniul care iti place.
sau expert in resurse umane.

| AvalohAlyn explică (pentru Brigaela):

Multumesc mult de raspuns.Dar nu prea imi place sincer sa fiu om al legii,sa fac dreptate, nu vreau sa imi fac dusmani sau nu neaparat din acest motiv. Vreau sa ajut oamenii de placere nu din obligatie, nu stiu daca ma intelegeti.M-as vedea profesor invatand pe altii.Dar din punct de vedere financiar...e paguba. Altceva, ce mi-ati recomanda? Ceva de viitor dar care sa faci si de placere.ce e de viitor?
Oricum, aprofundarea e foarte importanta.
Multumesc.

| Maxim96 a răspuns:

Psiholog cred ca e foarte bine sa fii daca poti sa intelegi oamenii si sa-i ajuti.