| NekoLoriichan3 a întrebat:

Ce este un operator call center, ce face el dar si ce studii trebuie sa ai pentru meseria asta?

Răspuns Câştigător
| GabiArian22 a răspuns:

Pai ca operator call center datoria ta este sa raspunzi la apeluri sau sa suni tu diferiti oameni acum depinde de domeniu.Acest post are 2 domenii inboud ( esti sunat ) sau outbound ( ii suni tu ). Sunt multe domenii in care poti lucra pe call center vanzari, reprezentant companie, telecomunicatii ( relatii clienti).Din cate stiu ai nevoie de bacalaureat pentru majoritatea si o limba straina daca vrei sa ai un salariu mai bunicel

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se cere minim liceul terminat. Te pui pe un scaun si iti pui niste casti pe cap in fata la pc, apoi lumea te va contacta sa le rezolvi problemele de mobil, sau depinde poate sa fie altceva in functie de postul asignat. Mai vine si seful de personal sa va puna pe jar pentru ca nu e in stare sa stea la locul lui.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de bac si o limba straina vorbita destul de bine

| doctorandus a răspuns:

Atentie ca sunt multe tepe pe tema asta.

| LTAA a răspuns (pentru doctorandus):

Mulțumim pentru informare, însă nu asta a întrebat utilizatorul.

| LTAA a răspuns:

Ești pus în fața unui telefon, la care trebuie să răspunzi când sună (comenzi, reclamații la adresa firmei), iar la nevoie, să ajuți cu sfaturi.
La companii mari, cel mai probabil, o să ai nevoie de diploma de Bacalaureat.