| ShadowStar a întrebat:

Ce face un procuror? (Cat mai multe detalii)

Ce onorariu are? Cum se preconizează viitorul unui tânăr procuror pe piata muncii in România?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un procuror nu are onorariu ci salar.

| Dismally a răspuns:

Investigheaza diverse infractiuni, intocmeste dosarul penal acolo unde este cazul. Cel pe care il cunosc are 12.000 lei salariu.

| Ofiintă a răspuns:

Procurorul are un venit lunar. Cel care are onorariu este avocatul pentru că exercită o profesie liberală.
Ce face un procuror?
Participă la procese, analizează dosare, investighează la locul faptei.
Cum se preconizează?
Mai întâi va trebui să fie admis la INM, după care va avea un loc de muncă asigurat.