| Fineness a întrebat:

Ce face un web developer? Si cat castiga?

Răspuns Câştigător
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Web developer - programeaza pagini web/Aplicatii web (gen joculete facebook) Apasa CTRL+U si vezi codul ala, ei, aia face un web developer/programmer
Web designer - Face partea vizuala a unui site( alege culori, formatul paginii, etc)

De castig, depinde, de la 50$ pana pe la 1000 $. Depinde de proiectul la care lucreaza. (asta in caz ca e freelancer)

Daca e angajat la o firma undeva castiga 250e-500e, poate si mai mult