| bmxcreative122 a întrebat:

Ce facultate merita sa faci in ziua de astazi?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea intr-un domeniu care chiar te pasioneaza - daca acesta necesita o diploma de studii superioare. Meseria iti va ocupa o mare parte din viata, asa ca e important sa faci cu placere ceea ce alegi (fie ca necesita sau nu facultate).

Ca idee, e de preferat sa alegi ceva practic, care te pregateste pentru o meserie concreta, nu facultati cu denumiri pompoase care nu te pregatesc pentru nimic anume si in care iti mai pierzi si timpul :-).

Succes!

| Lara123 a răspuns:

Buna! Cum in ziua de azi, aproximativ nici o facultate nu iti rezerva un loc de munca, cred ca cel mai bine ar fi sa faci o academie, fie de politie, fie militara.

| catyta a răspuns:

La fel cred si eu, ca nicio facultate nu merita sa o faci.Sa ai foarte mult noroc sa gasesti un job pe domeniul tau.Eu cred ca mai bine faci o postliceala, un loc unde chiar sa faci ceva, ceva practic.Gandeste-te ce ti-ar placea sa faci(infirmerie, in domeniul cosmetic etc).Dar nu te chinui in facultate degeaba, nu se mai merita.Succes!winking