| Feyenooord666666 a întrebat:

Merita sa faci master dupa facultate in ziua de azi?

10 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Dupa parerea mea, facultatea fara master e cam degeaba.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde in ce vrei sa te specializezi, merita sa il faci doar daca ai in gand chiar sa inveti ceva la el

| neutrino a răspuns:

Merita, este la moda sa faci chiar doua-trei, si nu glumesc.

| WhiteLife a răspuns:

Sunt unele job-uri unde se cere, dar daca deja ai o slujba sigura nu mai are rost sa te mai complici.

| CinevaNou a răspuns:

Cu sau fara master semintele tot acelasi gust au.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru CinevaNou):

Are*. Semintele tot acelasi gust are. laughing)

Da, faculatea fara master nu prea este luata in serios, din pacate.

| Feyenooord666666 explică (pentru OoBunnyoO):

Depinde cred ca si ce vrei sa faci.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Da, depinde. Daca vrei sa te faci electrician, nu ai nevoie de facultate. Dar majoritatea locurilor de munca (cele mai sus-puse), cer o specializare. Iar uneori poti ajunge in domeniul respectiv si nu poti avansa din cauza ca nu ai master sau facultate facuta.

| brandutzu a răspuns:

Este necesar, daca vrei sa te angajezi in domeniu.

| Feyenooord666666 explică (pentru brandutzu):

Pai poate nu vreau neaparat in domneniu.