| xBlueEyes a întrebat:

Ce facultate pot sa aleg dupa ce ies absolvent de liceu Mate-Info Intensiv Engleza?

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Orice facultate. nu prea conteaza profilul.

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Poţi alege orice facultate vrei.
Nu profilul liceului contează, contează materiile la care te pricepi şi cele care îţi plac.
Să ai o zi faină! happy

| Captoresque a răspuns:

Poți să te duci la ce facultate dorești tu, de la Litere până la Politehnică și chiar Medicină sau Drept.

Dacă alegi ceva pe profil uman ca Litere, va trebui să înveți în plus româna pentru a compensa handicapul pe care îl ai în liceu din cauza profilului de real.

| ParadiseCaroline a răspuns:

Nu conteaza ce liceu urmezi, intr-adevar ti-ar usura situatia sa studiezi tot pe un profil real pentru ca ai capatat informatii necesare dar te sfatuiesc sa urmezi ce iti spune sufletul ca atunci cand profesezi sa o faci cu drag nu ca o corvoadahappysucces!

| Gimihumulukuakua a răspuns:

Facultatea de sport!