| Dontspeek a întrebat:

Ce facultate sa aleg dintre medicina, ASE si limbi straine? Argumente pro si contra. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| dorin1990 a răspuns:

Alege medicina..ai multe variante dupa ce termini decat limbiile straine, e drept ca e mai greu si dureaza mai mult dar merita.la limbi straine nu prea ai oportunitati dupa ce termini, la medicina ai mai multe ramuri pe care le poti imbratisa si poti sa profesezi mult mai repede dupa terminarea facultatii.Pentru limbi straine nu ai deschise atatea porti e de ajuns sa te multumesti ca si profesor pe un salariu de nimic.

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Mediciă sau limbi străine.

| Karamba a răspuns:

Medicina clar, este cea mai buna ai mai multe porti deschise si poti sa mergi pe ce ramura vrei tu. Si limbile straine au avantajele ei dar in tara noastra mai bine nu. Nici aseul nu e asa rau daca stai sa te gandesti dar dupa mine medicina este pe primul loc.Dar mergi pe ce stii tu ca te descurci mai bine in viata faci ce iti place decat sa faci ceva cu scarba. Oricum este alegerea ta gandeste la viitorul tau.

Bafta!