| Radandam a întrebat:

Ce facultate terminata îți trebuie pentru a lucra la o multinațională?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de postul de implinit.
Poti lucra la o multinationala si fara diploma de bacalaureat, daca functia nu necesita mai mult: personal de curatenie, manipulant de marfa, paznic etc.

| Holiday a răspuns (pentru Bula):

De fapt exemplele date de tine se refera la pozitii care pot fi ocupate doar cu 10 clase, sau mai putin. Cu diploma de bacalaureat poti lucra in mult mai multe functii intr-o multinationala, inclusiv posturi de low management.

| johnnny123 a răspuns:

Realizezi ca o "multinationala" poate avea orice domeniu de activitate, si prin urmare nu exista o anumita facultate care "iti trebuie" pentru a lucra intr-o "multinationala"? Fiecare multinationala are unul sau mai multe domenii de activitate si o varietate de posturi disponibile pentru o varietate de pregatiri.

Este ca si cum ai intreba "ce facultate iti trebuie pentru a te angaja intr-o companie?"

Bula
| Bula a răspuns (pentru Holiday):

Eu am dat doar exemple, aratand ca nu toate posturile din multinationale necesita "diplome de inalte studii". happy

| goguPatent a răspuns:

Practic cam pentru absolut orice facultate gasesti un post la o multinationala.