| Michaela89 a întrebat:

Ce studii trebuie sa ai sau, mai exact, ce facultate trebuie sa urmezi pentru a lucra la o companie multinationala si cu ce anume se ocupa angajatii din acel domeniu?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Multinationala care face ce?

| SasNetRomania a răspuns:

Intrebarea ta nu isi are rostul din 2 motive:
1) multinationala...DAR IN CE DOMENIU? E ca si cum ai zice medicina si nu zici in ce arie vrei, ca si cum ai spune Mercedes si nu zici modelul.

2) Esti prea mica sa te gandesti de acum la o facultate.

| Michaela89 explică (pentru SasNetRomania):

:o Mica? Sunt la sfarsitul clasei a XI-a, nu crezi ca fi prea tarziu la anul? Nu am specificat domeniul, pentru ca nu stiu exact care e treaba cu multinationalele si vreau sa stiu daca merita.

| SasNetRomania a răspuns (pentru Michaela89):

Daca nu sti nici domeniul daca nu esti nici la sfarsitul clasei a12a nu cred ca are rost astfel de intrebari, se vor schimba multe. Iar deste aceste super mega multi nationale laughing nu e nimic wow, evident depinde de domeniu. In programare da e ok... in rest nu cred.