| andy14 a întrebat:

Salut, ce facultate trebuie sa am sa pot lucra intr-o corporatie?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a lucra la o corporatie NU trebuie sa ai neaparat o facultate.
Poti lucra si ca maturator, cu 10 clase (sau chiar mai putini) terminate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si la paza poti lucra intr o corporatie si nu ai nevoie de facultate.
Si la call center poti lucra intr o corporatie
Si ca programaror poti lucra intr o corporatie
Si la curatenie poti lucra intr o corporatie

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nici una. Au nevoie si corporatiile de paznici, femei de servici, etc.

| johnnny123 a răspuns:

Există corporații în toate domeniile de activitate așa cum există facultăți în toate domeniile de activitate. Mai mult, orice corporație are o multitudine de posturi, de la paznic până la CEO și de la spălător de wc-uri până la specialiști în domeniul în care activează corporația.

Întrebarea "ce facultate trebuie sa am sa pot lucra intr-o corporatie?" este atât de generală încât este lipsită de sens.

Poți lucra într-o corporație indiferent ce facultate faci (sau nu faci) dacă respectiva corporație te angajeaza. Dar în același timp, nici o facultate nu-ți garantează un job într-o corporație, depinde numai de tine să-l găsești și să-l câștigi.

| andy14 explică (pentru johnnny123):

La ora respectiva nu puteam sa ma formulez corect. Intrebarea voiam sa ajunga la raspunsul facultatea x pe domeniul y, facultatea z pentru domeniul b. De exemplu daca termin facultatea de managment sau relații publice si comunicare gasesc un departament intr-o corporație care m-ar avantaja facultatea respectiva?

| Peridava a răspuns:

Facultatea o faci pe o anume meserie, pe care o poti practica intr-o corporatie sau in alta parte. Nu exista facultati pentru corporatii. Intr-o corporatie poti fi si femeie de serviciu, fara facultate.

| Anon31241212 a răspuns:

Nu e nicio facultate destinata pentru a lucra intr o corporatie. In general economie. Managment sau contabilitate. Depinde de pozitia pe care o vrei acolo.

| Edisor27 a răspuns:

Una potrivita ar putea fi si de managmement