| theyonutzu a întrebat:

Ce facultate trebuie facuta pentru ca sa faci masterul de Mediere si negociere a conflictelor?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Ce facultate organizeaza acest master? ei stiu cel mai bine daca trebuie sa faci o anumita facultate sau accepta mai multe profiluri. in afara de psihologie, cred ca s-ar accepta si dreptul, comunicare, chiar management, dar cred ca mai presus de orice studii superioare aici iti trebuie si mult fler, multa empatie, chestii care nu prea se dobandesc prin scoli happy in cadrul masteratului se dobandesc niste informatii teoretice privind domeniul si tehnicile folosite, dar modul in care le aplici depinde si de "darurile" naturale pe care le-am mentionat mai sus. succes!

1 răspuns:
| martzian a răspuns:

Recomandata este Facultatea de psihologie.