| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultate trebuie sa urmez pentru a deveni fizioterapeut?(dati-mi si exemple de facultati din Romania va rog)

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Poți face și un curs pentru asta, nu e necesar sa pierzi 4 ani in facultate.
Dacă înveți mult singura și te pasionează domeniul poți sa ai aceleași șanse ca cei care au făcut facultatea, sau chiar mai mari.

| RoCkKiD a răspuns:

Cred ca trebuie sa cauti specializarea kinetoterapie. Ca si in raspunsul de mai sus, in general se gaseste in la facultatile de educatie fizica.

Cat despre mesajul din paranteza. daca nu esti in stare sa cauti universitati pe Google, probabil nu meriti sa ajungi la una.

| anonyymuusss a răspuns:

Kinetoterapie

| bubu12234 a răspuns:

In cadrul Facultatii de Educatie Fizica si Sport vei gasi aceast program de studii. Cred ca la oricare facultate exista asa ceva. USV are

| vladuss09 a răspuns:

Si eu vrau sa dau la kineto la educatie fizica si sport, dar inca nu sunt clar cu asta pentru ca nu stiu ce o sa ies mai departe. Mai exista o ramura de kineto si la medicina si bineinteles ca asta este mai buna si se ocupa mult mai bine cu fizioterapie, pe cand cea de la educatie fizica si sport nu stiu daca se axeaza tot pe asta. Cred ca ceva tot este diferit. Daca afli te rog sa imi spui si mie. Chiar sunt curioslaughing) (orice detaliu ma ajuta legat de kineto -educatie fizica si sport) BAFTA!