| Perseverance a întrebat:

Ce facultate trebuie sa urmez pentru a profesa ca Project Manager, dar pentru Manager la banca?

2 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Stiinte Economice: profil de management sau finante-banci (nu stiu cat de mult ajuta sa urmezi resurse-umane). insa ai grija ca este concurenta in acest domeniu si trebuie sa fii fff bun ca sa reusesti. Daca vrei management poti face o facultate de profil real (poate inginerie) si apoi urmezi cursuri de acreditare management in acel domeniu, dar la fel cu conditia sa fii bun in domeniu ca nu-i usor sa urci pe o asemenea treapta. Ai mare grija si la limbile straine, in special engleza, care sunt indispensabile in acest domeniu. Succes

| PeFuga a răspuns:

Pentru a fi project manager trebuie sa faci cursuri speciale, acreditate de minister. Gasesti oferte la firmele care au acest profil, insa trebuie pentru inscriere sa ai studii superioare absolvite. Cu alte cuvinte poti face orice facultate happy

Ca sa ajungi manager de banca fie ai nevoie de pile, fie faci o facultate de finante-banci, ceva de genul asta si incepi de jos, te angajezi la banca, tragi tare si speri sa fii promovat in timp...