| BBbBbBBb a întrebat:

Ce liceul mai bun si ce facultate(mai buna) trebuie sa urmez pentru a deveni manager, respectiv ospatar?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru a fi ospătar după terminarea liceului faci un curs de calificare și te angajezi (dacă ai noroc!).
Pentru a fi manager, după obținerea diplomei de bacalaureat, urmezi Facultatea de Management ca apoi să pleci de jos într-o societate ca să ajungi director!
Succes.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| GicuGagicu a răspuns:

Daca vrei sa fii ospatar poti sa faci orice liceu. Dupa liceu faci scoala de ospatari si aia e. Pentru a devenii manager poti sa faci facultatea de mangement din cadrul ASE, dupa un liceu cu profil economic de preferat, gen Hermes

| fatadedac a răspuns:

Daca vrei sa te faci ospatar poti sa mergi la un liceu care are aceasta calificare. Apoi dai la o facultate de management, insa asta nu inseamna ca te vei si angaja ca manager.
La management vei invata sa,, organizezi,, iar manager inseamna,, director,,. O sa trebuiasca sa muncesti o vreme ca sa devii director.