| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultati îmi recomandați care îmi oferă posibilitatea la terminarea lor sa îmi găsesc un job care ma obliga sa călătoresc?

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Steward.

| raMLesS a răspuns:

Fa-te frate sofer de tren sau de vapor... daca iti place aerul si iti place sa respiri, fa-te pilot de avion.

| SingleForOne a răspuns:

Diplomat,
Manager de investiții, sau ceva în subordinea lor,
Promoter/Merchandiser/Agent de vânzări,
Afacerist în domeniul Forex,
Jurnalist/Reporter,
Scriitor,
ONG-uri de asistență socială și/sau medicală,
Soldat,
Ghid turistic,
Orice referitor la transportul feroviar, aerian, naval, auto (șofer de autocar între țări),
Căutător de comori, artefacte, arheolog, etc
Cercetător al unui domeniu (literar - cauți cărți; biolog - cauți floricele, animăluțe, etc; medical/farmaceutic - descoperi o chirurgie nouă/medicamente noi; și alte domenii prin care trebuie să mergi prin lume/țară ca să descoperi și să studiezi),
Arhitect, constructor, și altele tehnice.

Acestea ar fi câteva cariere, dar o facultate ar avea mai multe opțiuni de carieră. E mai precis să te gândești la cariera în sine, una dintre marile scopuri, și apoi studiezi atent fiecare detaliu pe care trebuie să o urmezi, și studiile pe care le-ai avut în liceu, și regulile de admitere de la fiecare facultate, din fiecare universitate