| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultăți oferă posibilitatea de a găsi un loc de muncă în străinătate după absolvire?

6 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Informatica/computer science/inginerie

| wolder a răspuns (pentru Narcis2007):

Si Limbi straine

| wolder a răspuns (pentru Narcis2007):

Daca esti bun in ceea ce faci poti sa fii ales de cei din afara sa lucrezi la ei, fa ceea ce iti place in viata, alege o facultate pe care sa o faci cu drag. daca lucrezi cu iubire pentru jobul tau si inveti cu placere, excelezi si poti sa ai succes. sa stii ca sunt multe joburi bine platite si la noi in tara, nu doar in strainatate, adica si pe it sau inginerie poti sa gasesti un loc foarte bine platit in firme mari.

| KodrutZ a răspuns:

Alea din strainatate. Serios acuma...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice facultate iti ofera posibilitatea sa faci ce vrei tu... nu tine de facultate unde iti gasesti loc de munca ci de cunostintele si vointa ta

| AndradaMihalache16 a răspuns:

Eu sunt absolventa King's Collage London.Am studiat biologia moleculara, însă nu îmi găsesc loc de munca.Stau cu diploma in buzunar de aproape 3 ani. Poti face orice facultate, important e ce ai tu in cap.O diploma nu-ti garantează un loc de munca bine plătit.

Întrebări recente